Flavon GreenFlavon MaxFlavon KidsFlavon Max PlusFlavon ActiveFlavon Protect
Flavon Max Klub

Produkty i zakupy, uzupełnij dietę o niezbędne składniki warzyw i owoców

Zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę dla naszego organizmu odgrywają warzywa i owoce. Obie grupy spożywcze zawierają takie podstawowe witaminy, składniki mineralne, mikroelementy, błonnik roślinny i inne, jakie są niezbędne do utrzymania prawidłowej pracy organizmu. Zanim przystąpimy do analizy obecnej sytuacji, warto spojrzeć wstecz: Ministerstwo Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w Ameryce Północnej już w 1916 roku, we wskazówkach, dotyczących sposobu żywienia, podkreślało wagę codziennego spożycia warzyw i owoców. Później wskazówki te były jeszcze szlifowane, dopasowywane do potrzeb poszczególnych grup konsumentów. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) najpierw samodzielnie (w roku 1990) a następnie w roku 2003 wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) sformułowała swoje zalecenia, jako motto: "przynajmniej pięć porcji owoców lub warzyw dziennie".

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat na całym świecie zaszły w rolnictwie totalne zmiany. Głównym celem stało się maksymalne podniesienie plonów, na jakość zwracano uwagę w niewielu przypadkach. W wyniku takiej gospodarki duża część gleb została wyjałowiona. W ostatnich latach na pierwsze miejsce wysunęło się wydłużenie czasu magazynowania oraz jakość, która jednak odnosi się głównie do wyglądu zewnętrznego a nie do zawartości. Wszyscy znamy importowane z Ameryki Południowej winogrona lub transportowane z Nowej Zelandii jabłka i gruszki, prawda? Owoce te podczas zbiorów potraktowane są takimi środkami chemicznymi, które zapewniają ich bezproblemowy transport oraz późniejsze magazynowanie na półkach sklepowych nawet przez 1-2 tygodnie. Niestety wartość odżywcza tych owoców - z paroma wyjątkami - jest dużo niższa niż całkowicie dojrzałych owoców krajowych. Albo pomyślmy o papryce, pomidorach lub ogórkach wężowych, uprawianych w systemie hydroponicznym - ten sposób kultywacji roślin stanowi już w Holandii niemal 100 % upraw! Dawniej codziennie jadło się świeże, wiejskie warzywa i owoce, dojrzałe na słońcu w dziadkowym ogródku. Dzisiaj pozostają nam jako jedyne osiągalne owoce ze sklepu: piękne z zewnątrz, niestety nie wewnątrz...

Owoce i warzywa to prawdziwa skarbnica elementów mineralnych i witamin. Spożycie ich ma pozytywny wpływ na organizm. Obok wartości odżywczych owoce zawierają takie cenne składniki jak różnego rodzaju enzymy, barwniki, czy polifenole. Podobnie warzywa zawierają wiele dobroczynnych składników, między innymi różne związki siarki, chlorofil i inne barwniki oraz związki, działające przeciwutleniająco. Mimo to niewiele osób spożywa codziennie zalecaną minimalną dawkę warzyw i owoców. Cały dzień spędzamy w biegu, łapiemy coś na ząb - nie starcza nam już czasu na jedzenie owoców i warzyw, choćbyśmy chcieli zdrowo się odżywiać.

Stąd nasze przekonanie, że tu w Europie przyda się suplement diety nowej generacji, który dostarczałby organizmowi odpowiedniej dawki nieodzownych składników, znajdujących się w naturze głównie w owocach i warzywach. Tak narodził się Flavon max, Flavon kids, Flavon max Plus+ oraz najmłodszy członek rodziny suplementów - Flavon Green. Obok korzystania z suplementów diety warto oczywiście zwrócić większą uwagę na zdrowy styl życia. Już przy śniadaniu podejmijmy świadomie decyzję: szklanka wybornego, pełnego witamin, stuprocentowego soku z owoców, czy też miseczka płatków muzli ze świeżo startym jabłkiem lub suszonami morelami - są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Nie mamy na to czasu? To nie zapomnijmy spożyć przed śniadaniem naszej codziennej porcji Flavon max, Flavon kids lub Flavon max Plus+. W ciągu dnia zamiast podjadania zjedzmy banana albo dwie-trzy łodygi selera naciowego. Doskonałą przekąską może być kubeczek naturalnego joghurtu ze świeżymi owocami. Do każdego obiadu dodajmy małą porcję rzodkiewki, sałaty zielonej lub lodowej, pomidora, ogórka, czy marchewki. Nasza kolacja niech będzie lekka, lecz pożywna - przyczyni się do tego łyżeczka Flavon Green, spożyta przed posiłkiem. Obok tych wszystkich czynników na podniesienie jakości naszego życia wpływa również systematyczny ruch fizyczny oraz zrównoważony stan psychiczny.

Przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze to naturalne substancje chemiczne zawarte w żywności. Działają jako pewien rodzaj tarczy obronnej, chroniąc nasz organizm przed molekułami wytwarzanymi przez tlen, czyli inaczej mówiąc przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki powstają w całym organizmie w wyniku procesu utleniania ale ich ilość rośnie na skutek nieprawidłowego działania hormonów, nieodpowiedniego trybu życia, nałogów, braku odpoczynku, niewłaściwego sposobu odżywiania. Wolne rodniki próbują przyłączyć się do białka, tłuszczów i cząsteczek materiału genetycznego zawartych w komórkach. Połączenia takie doprowadzają do uszkodzenia komórek, co znowu generuje powstawanie nowych wolnych rodników. Dlatego nasze komórki przez całe życie są narażone na szkodliwe działanie wolnych rodników, które niszczą tkanki (np. skórną) oraz utrudniają autoregenerację komórek.

Według naukowców dostarczone organizmowi przeciwutleniacze mogą pomóc w zapobieganiu powyższym uszkodzeniom oraz spowolnić proces starzenia.

Organizm też wytwarza przeciwutleniacze aby obronić się przed niszczącym działaniem wolnych rodników ale we współczesnym świecie ta ilość może okazać się niewystarczająca. Nasz organizm potrzebuje pomocy: możemy mu dostarczyć przeciwutleniacze z zewnątrz za pomocą odpowiednio dobranego żywienia i suplementów diety.

Flawonoidy

Flawonoidy są roślinnymi substancjami czynnymi o właściwościach przeciwutleniających. Na temat ich biologicznego działania w ostatnich czterdziestu latach ukazało się wiele prac. Już w 1936 roku Albert Szent-Györgyi wykazał, że dwa flawonoidy (rutyna, naryngenina) pochodzące z cytrusów, zmniejszają łamliwość naczyń włosowatych (kapilarów) i uszczelniają ich ścianki.

Większość żywności pochodzenia roślinnego zawiera flawonoidy lecz w różnej ilości i stężeniu. Szczególnie duża zawartość barwników cechuje ciemne owoce jagodowe.

Z tych powodów regularne spożywanie flawonoidów zawartych w żywności pochodzenia roślinnego jest szczególnie zalecane. Podkreślić należy, iż flawonoidy nie są lekarstwem na żadną konkretną chorobę ale czterdziestoletni dorobek badawczy podsuwa wystarczająco dużo dowodów aby ich znaczenie w ochronie zdrowia określić jako jednoznaczne. Według obecnego stanu wiedzy, flawonoidy wywierają pozytywny wpływ zarówno na osoby zdrowe jak i chore. Taka pomoc jest potrzebna każdemu w dzisiejszym świecie, pełnym szkodliwych czynników.

Które czynniki stanowią o oryginalności naszego produktu?

Podstawy naukowe

Nasze produkty to troskliwie skomponowane suplementy diety, w których naukowy zespół badawczy połączył wielowiekowe doświadczenia i najnowsze wyniki badań naukowych XXI stulecia. Preparaty te zawierają składniki odpowiednie dla poszczególnych grup docelowych w proporcjach optymalnie wzmagających ich działanie w organizmie człowieka.

Kompleksowość

Produkty Flavon Group są kompleksowymi suplementami diety, które zawierają odpowiednie dzienne dawki antyoksydantów, witamin, makro i mikroelementów.

Niezmiennie wysoka jakość

Ponieważ GéSz Gaál és Sziklás Spółka z o.o. kontroluje wszystkie fazy procesu produkcji, począwszy od zakupu surowców, poprzez produkcję, na pakowaniu kończąc, jesteśmy w stanie zapewnić stałą, wysoką jakość każdej partii Flavonu. Gwarantują to również systemy ISO 22000 i HACCP.

Naturalność

Nasze produkty zawierają wyłącznie naturalne surowce, które jako że rozpoznawane są przez organizm człowieka - są przezeń lepiej wchłaniane i działają bezpieczniej, a co najważniejsze: nie powodują skutków ubocznych. Nie zawierają żadnych konserwantów! Wchodzące w skład preparatów owoce są szczególnie wartościowe, bogate w antyutleniacze i flawonoidy. Dobierając surowce do naszych produktów, każdorazowo wybieramy je z najczystszych ekologicznie rejonów z zawartością jak największej ilości składników czynnych.

Specjalny proces produkcyjny

Dzięki jedynej w swoim rodzaju, specjalnej technologii jesteśmy w stanie sprawić aby cała moc i wszystkie składniki aktywne, uzyskane z wykorzystanych owoców, znalazły się w jednym słoiczku. Optymalne proporcje powodują, że nasze preparaty nie tylko zespalają ale dzięki znakomitej synergii wzmacniają działanie poszczególnych składników.

Jedyna w swoim rodzaju, bliska naturze konsystencja

Wszystkie wyżej wymienione wartości oferujemy Państwu w formie, która jest niezwykle bliska naturze. Spożywanie naszych produktów, dzięki wybornemu smakowi i zapachowi, dostarcza codziennie wiele przyjemności. Konsystencja żelu powoduje, że dla wszystkich są one łatwe w konsumpcji.

Produkty Flavon to suplement żywnościowy o wysokiej zawartości antyoksydantów - aktywnych substancji - pozyskanych z owoców i warzyw. Do jego produkcji użyto surowców najwyższej jakości i o największej zawartości substancji odżywczych.

Stosowanie flawonoidów działa nie tylko zapobiegawczo, ale też poprawia kondycję organizmu. Dzieje się tak dlatego że spełniają one podwójną rolę. Po pierwsze: "wymiatają" wolne rodniki z organizmu, po drugie: pomagają zregenerować uszkodzoną matrycę kodu DNA, co w efekcie daje większe możliwości samoregulacyjne i obronne.

Wyjątkowość Flavon max polega na specalnej technologii produkcji, która pozostawia w nienaruszonym stanie składniki czynne tak, aby w słoiczku znalazł się nie tylko ekstrakt surowców użytych do jego produkcji, ale cała ich naturalna moc. Wszystkie użyte do produkcji owoce mają ciemną barwę (bordową, czarną), a więc zawierają dużą ilość barwników roślinnych (polifenole, flawonoidy, antocyjany, proantocyjanidy i karotenoidy).
Dzięki tej metodzie Flavon max nie zawiera konserwantów.

Nasze produkty są uzupełnieniem Twojej diety o niezbędne dla zdrowia składniki

Flavon GreenFlavon Green stwarza całkiem nowy, rewolucyjny wręcz sposób spożywania warzyw, który może gruntownie zmienić nasze przyzwyczajenia. Jedną jedyną łyżeczką żelu jesteśmy w stanie zaspokoić znaczną część zalecanej dziennej porcji warzyw. A wszystko to za sprawą takiego suplementu, który został wyprodukowany ze specjalnie dobranych surowców o gwarantowanej jakości, dzięki czemu dysponuje bogatą zawartością składników mineralnych, barwników i witamin. Najnowszy produkt z rodziny Flavon składa się głównie z warzyw. Stwarza to możliwość zaspokajania tymi produktami już nie tylko części dziennego zapotrzebowania na owoce (Flavon max, Flavon kids lub Flavon max Plus+) ale również i na warzywa.

Flavon MaxFlavon Max jest produkowany z jak najbardziej ekologicznych surowców przy użyciu jak najwłaściwszej technologii, posiada wiele walorów spożywczych. Zawiera bowiem znaczną ilość substancji roślinnych, w szczególności barwników (polifenole, flawonoidy, antocjany, proantocjanidy, karotynoidy), oraz innych ważnych minerałów. Wyjątkowość Flavon max polega na specjalnej technologii produkcji, która pozostawia w nietkniętym stanie składniki czynne, tak aby w słoiczku znalazł się nie tylko ekstrakt surowców, zużytych do jego produkcji ale cała ich naturalna moc. Dzięki zastosowaniu tej technologi Flavon max nie zawiera konserwantów.

Flavon KidsFlavon Kids kobiety ciężarne oraz karmiące matki powinny zwracać szczególną uwagę na stan swojego organizmu, ponieważ ma on wpływ na prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka. Oprócz owoców znanych z medycyny ludowej Flavon kids zawiera szereg witamin przeznaczonych specjalnie dla dzieci, co potęguje jego działanie. Użyte do produkcji suplementu Flavon kids owoce dobraliśmy w ten sposób aby zawarte w nich substancje biologicznie czynne były jak najbardziej odpowiednie dla rozwijającego się organizmu. Wybierając surowce również i do preparatu Flavon kids, dobieramy je tak by zawierały jak najwięcej aktywnych składników i pochodziły z najczystszych ekologicznie rejonów. Na nasz produkt składają się wyłącznie naturalne surowce.

Flavon Max PlusFlavon Max Plus jest naszym ekskluzywnym produktem zawierającym troskliwie dobrane składniki, które mają niezwykle silne właściwości przeciwutleniające. Dostarczanie organizmowi przeciwutleniaczy w odpowiedniej ilości ma wyjątkowe znaczenie. Ważną rolę odgrywa tu sposób odżywiania się oraz odpowiednia ilość i jakość minerałów czy substancji czynnych. Do sprawdzonych składników, które zawiera już Flavon max, dodaliśmy jeszcze dwa wyśmienite i zasługujące na swą dobrą sławę gatunki owoców: owoc granatu, który ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające wykorzystywany jest do celów leczniczych od wielu stuleci oraz acerolę, której wyjątkowa wartość polega na wysokiej zawartości witaminy C. Dzięki tym dwum nowym składnikom, produkt ten zawiera o 50% więcej witaminy C i barwników roślinnych niż Flavon max.

Długie i zdrowe życie to zasługa nie tylko dobrych genów, ale co ważniejsze, kwestia naszych świadomych wyborów.

Łyżeczka suplementu diety Flavon dla zdrowia każdego dnia! Udowodniono naukowo, że składniki suplementów diety Flavon, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów i flawonoidów korzystnie wpływają na zdrowie. Wiele zdobytych nagród i tysiące usatysfakcjonowanych konsumentów potwierdzają jakość produktów Flavon. Rewolucyjny suplement diety Flavon, powstający z wyselekcjonowanych owoców i warzyw gwarantuje Zdrowie i Sukces.

Kup teraz

Każdy dzień może być najpiękniejszym dniem Twojego życia daj mu tylko szansę

(Mark Twain)

Flavon Max Klub